מחקר

מחקר

שתי מגמות מאפיינות את המצוינות המחקרית בפקולטה. מצד אחד, מדענים.יות שואפים.ות להגיע לאמיתות הבסיסיות של תחומי המחקר האישיים שלהם באמצעות מחקר קפדני, תאורטי או ניסיוני. מצד שני, חוקרים.ות מרחיבים.ות את תפישותיהם.ן ואופקיהם.ן באמצעות שימוש בתחומים אחרים במדעים המדויקים וההומניים. יוזמות מחקריות חדשות נמצאות בשלבי פיתוח שונים ביחד עם מכונים ובתי ספר מובילים בארץ ובעולם. פרויקטים מאוחדים מביאים איתם הבנות חדשות לתעלומות ישנות, כמו למשל מחקרים של המוח ופעילות הלב, שנלמדים באמצעות ביו-פיזיקה וביואינפורמטיקה.


המגמה המואצת של מחקר בינתחומי הובילה להקמת מוסדות חדשים בתוך הפקולטה ומחוצה לה ע"י שיתוף פעולה עם פקולטות אחרות באוניברסיטה. שותפויות מפתיעות הניבו תוצאות מפתיעות ומועילות: מדעי המחשב פותרים בעיות בביולוגיה, מדעי כדור הארץ הצטרפו לקבוצה של נאס"א, וצוותים בינתחומיים משתפים פעולה בפיתוח תרופות, במחקרים יישומיים, בלימודי הסביבה ועוד.


הפקולטה יזמה תוכנית למחקר בינתחומי במדעי ננו ובננו טכנולוגיה, אשר עוסקת במניפולציה של מרכיבים אלקטרוניים ומכניים, שנמצאים באטום בודד או בקבוצה קטנה של אטומים. תחום המחקר החדש והמלהיב הזה, שמשלב מחקר בסיסי עם טכנולוגיה חדשנית, מבטיח להשפיע משמעותית על המדע היישומי במאה ה-21.

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>